ECOVIEWS: Kur gyvena skruzdėlynas? | funkcijos

ECOVIEWS: Kur gyvena skruzdėlynas?  |  funkcijos

Klausimas. Draugas sako, kad skruzdėlynai pasitaiko penkiuose žemynuose (visuose, išskyrus Europą ir Antarktidą). Mano biologijos mokytojo teigimu, skruzdėlynai aptinkami tik Vakarų pusrutulyje. Kas teisus? Negaliu to išsiaiškinti atlikęs internetinius tyrimus.

IR. Abu yra teisingi, atsižvelgiant į naudojamą apibrėžimą. Jei visus ilgasnukius žinduolius, mintančius skruzdėles (ir termitus) pavadinsite skruzdėlynais, jie iš tiesų randami penkiuose jūsų minimuose žemynuose. Tačiau jūsų mokytojas naudoja siaurą mokslinį keturių „tikrųjų“ skruzdėlynų apibrėžimą. Evoliuciškai jie turi bendrų protėvių ir yra glaudžiau susiję vienas su kitu nei su bet kuria kita gyvūnų grupe. Visi keturi pasitaiko Pietų Amerikoje; du iš jų pasiekia šiaurę iki Meksikos. Artimiausi jų giminaičiai yra Centrinės ir Pietų Amerikos atogrąžų miškų tinginiai.

Šilkinis skruzdėlynas yra mažiausias, jo vidutinis kūno ilgis yra šiek tiek daugiau nei pėda, o svoris mažesnis nei 1 svaras. Šilkiniai skruzdėlynai, kurie, kai kurių genetikų nuomone, atstovauja kelioms rūšims, turi platų geografinį diapazoną – nuo ​​Bolivijos iki pietų Meksikos. Aktyvūs dažniausiai naktimis, medžiai, keliauja nuo medžio prie medžio ieškodami skruzdėlių ir kitų vabzdžių. Šilkiniai skruzdėlynai apsigins atsistodami ant užpakalinių kojų ir susidurdami su grėsme savo ilgais nagais.

Didžiausia rūšis, taikliai žinoma kaip milžiniškas skruzdėlynas, pasiekia daugiau nei 6 pėdų ilgį ir gali sverti daugiau nei 100 svarų. Jis neturi dantų, tačiau savo 2 pėdų ilgio liežuviu efektyviai renka skruzdėles ir termitus. Tai vienintelis tikrai sausumos skruzdėlynas tropinėje Amerikoje. Nors milžiniški skruzdėlynai vis dar aptinkami daugelyje miškų ir pievų buveinių nuo Argentinos iki Hondūro, jų bėda yra veidrodis, su kuriuo šiandien susiduria tiek daug pasaulio laukinių gyvūnų rūšių. Kai kuriose šalyse, įskaitant Gvatemalą ir Urugvajų, kur jie kažkada buvo paplitę, jų nebėra. Jų buveinių sunaikinimas ir nereguliuojamas brakonieriavimas yra dvi pagrindinės jų nykimo priežastys.

Kiti du tikrieji skruzdėlynai yra vidutinio dydžio, palyginti su šilkiniais ir milžiniškais skruzdėlynais. Jie panašūs į juos morfologija, elgesiu ir buveinėmis. Šie du skruzdėlynai paprastai vadinami pietine tamandua ir šiaurine tamandua, kuri taip pat pasitaiko pietų Meksikoje. Terminas „tamandua“ yra kilęs iš tupių, vietinių Brazilijos gyventojų, kalbos.

Kiti gyvūnai, dažnai vadinami skruzdėlynais, nėra glaudžiai susiję nei su Amerikos skruzdėlynais, nei vienas su kitu, nors jų mityba yra panaši skruzdėlių ir termitų dieta. Australijos ir Naujosios Gvinėjos spygliuotieji skruzdėlynai evoliuciškai labiausiai skiriasi nuo kitų. Jie priklauso visiškai kitai gyvūnų grupei, vadinamai monotremai, kurie yra kiaušinius dedantys žinduoliai. Artimiausias jų giminaitis yra ančių snapas. Kitas spygliuočių skruzdėlyno pavadinimas yra echidna. Juostinis skruzdėlynas, dar vienas Australijoje kilęs žinduolis, kartais vadinamas numbatu. Žyniai, numbatas yra labiau susijęs su kengūromis ir išnykusiu Tasmanijos tigru nei su dygliuotais skruzdėlynais.

Aardvark arba Cape anteater yra pietinėje Afrikos pusėje ir yra vienintelė gyva rūšis savo taksonominėje grupėje. Jo galva atrodo kaip kiaulės ir triušio kryžius. Aardvarks yra susijęs su drambliais ir lamantinais. Kaip ir kiti skruzdėlynai, turi didžiulius nagus skruzdžių ir termitų lizdams iškasti.

Pangolinai, dar vadinami žvynuotais skruzdėlynais, apima aštuonias rūšis, iš kurių pusė aptinkama Afrikoje, pusė – Azijoje. Tai yra vieninteliai atskiros žinduolių šeimos nariai, kurių kūnas yra padengtas šarvuotomis plokštelėmis. Ilgi nagai kartu su ilga nosimi ir liežuviu yra jų įrankių rinkinio dalis, skirta iškasti ir valgyti mėgstamą skruzdėlių ir termitų grobį.

Visi skruzdėlynai, nesvarbu, ar vartojate pasaulinį apibrėžimą, ar griežtesnį Vakarų pusrutulio apibrėžimą, yra žavingi padarai. Kaip ir bet kuriame gamtos pasaulio aspekte, kuo daugiau sužinosite apie augalą ar gyvūną, tuo labiau domitės jo išsaugojimu. Visiems naudinga.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.