Dramblio kaulo DNR analizė atskleidžia prekybos tinklus – CBS17.com

Dramblio kaulo DNR analizė atskleidžia prekybos tinklus – CBS17.com

Vos trys pagrindinės nusikalstamos grupuotės yra atsakingos už daugumos dramblio kaulo ilčių neteisėtą gabenimą iš Afrikos, rodo naujas tyrimas.

Tyrėjai naudojo DNR analizę iš konfiskuotų dramblių ilčių ir įrodymų, tokių kaip telefono įrašai, valstybiniai numeriai, finansiniai įrašai ir gabenimo dokumentai, kad nustatytų prekybos žmonėmis operacijas visame žemyne ​​ir geriau suprastų, kas už nusikaltimus. Tyrimas buvo paskelbtas pirmadienį žurnale Nature Human Behavior.

„Kai turite genetinę analizę ir kitus duomenis, pagaliau galite pradėti suprasti neteisėtą tiekimo grandinę – tai yra absoliučiai esminis dalykas kovojant su šiais tinklais“, – sakė Louise Shelley, kuri tyrė nelegalią prekybą George’o Masono universitete ir nedalyvavo tyrime. ..

Apsaugos biologas Samuelis Wasseris, tyrimo bendraautoris, tikisi, kad išvados padės teisėsaugos pareigūnams nusitaikyti į šių tinklų lyderius, o ne į žemo lygio brakonierius, kuriuos nesunkiai pakeičia nusikalstamos organizacijos.

„Jei galite sustabdyti prekybą, kai dramblio kaulas konsoliduojamas ir eksportuojamas iš šalies, tai iš tikrųjų yra pagrindiniai veikėjai“, – sakė Vašingtono universiteto Aplinkos teismo ekspertizės centrui vadovaujantis Wasseris.

Afrikos dramblių populiacija sparčiai mažėja. Apskaičiuota, kad nuo maždaug 5 milijonų dramblių prieš šimtmetį iki 1,3 milijono 1979 m. bendras dramblių skaičius Afrikoje šiuo metu yra apie 415 000.

1989 m. uždraudus tarptautinę komercinę prekybą dramblio kaulu nuosmukio nesustabdė. Kiekvienais metais iš Afrikos, daugiausia į Aziją, išsiunčiama apie 1,1 milijono svarų (500 metrinių tonų) brakonieriuotų dramblių ilčių.

Pastaruosius du dešimtmečius Wasseris sprendė kelis pagrindinius klausimus: „Kur brakonieriaujama daugiausia dramblio kaulo, kas jį perkelia ir kiek tai žmonių?

Jis dirba su laukinės gamtos institucijomis Kenijoje, Singapūre, Honkonge, Malaizijoje ir kitur, kurios susisiekia su juo po to, kai perima dramblio kaulo siuntas. Jis skrenda į šalis paimti nedidelių ilčių mėginių DNR analizei. Dabar jis surinko mėginius iš daugiau nei 4300 dramblių ilčių, išvežtų iš Afrikos nuo 1995 m. iki šiandien.

“Tai nuostabus, nuostabus duomenų rinkinys”, – sakė Prinstono universiteto biologas Robertas Pringle’as, kuris nedalyvavo tyrime. Turint tokius duomenis, „tampa įmanoma pastebėti ryšius ir daryti tvirtas išvadas“, – sakė jis.

2004 m. Wasseris įrodė, kad DNR iš dramblių ilčių ir mėšlo gali būti panaudota jų namų vietai nustatyti kelių šimtų mylių atstumu. 2018 m. jis pripažino, kad radus identišką DNR iltyse po dviejų skirtingų dramblio kaulo konfiskavimo atvejų, jie buvo paimti iš to paties gyvūno ir greičiausiai jais prekiavo tas pats brakonieriavimo tinklas.

Naujasis tyrimas išplečia šį metodą, siekiant nustatyti DNR, priklausančią dramblių tėvams ir palikuonims, taip pat broliams ir seserims, ir atskleidė, kad tik labai kelios nusikalstamos grupuotės yra už didžiąją dalį prekybos dramblio kaulu Afrikoje.

Kadangi dramblių patelės visą gyvenimą lieka toje pačioje šeimos grupėje, o dauguma patinų nekeliauja per toli nuo savo šeimos bandos, mokslininkai mano, kad artimų šeimos narių iltys greičiausiai buvo brakonieriuojamos tuo pačiu metu arba to paties. operatoriai.

Tokie genetiniai ryšiai gali padėti laukinės gamtos institucijoms, ieškančioms kitų įrodymų – mobiliųjų telefonų įrašų, valstybinių numerių, gabenimo dokumentų ir finansinių ataskaitų – susieti skirtingus dramblio kaulo siuntas.

Anksčiau, kai buvo sulaikyta dramblio kaulo siunta, vienas konfiskavimas neleisdavo valdžios institucijoms nustatyti nusikaltimo organizacijos, sakė specialusis agentas Johnas Brownas III iš Tėvynės saugumo tyrimų biuro, kuris 25 metus dirbo su nusikaltimais aplinkai.

Tačiau mokslininkų darbas, nustatantis DNR ryšius, gali „įspėti mus apie ryšius tarp atskirų priepuolių“, – sakė Brownas, kuris taip pat yra bendraautoris. „Šios bendradarbiavimo pastangos neabejotinai buvo daugelio tarptautinių tyrimų, kurie vis dar vyksta, pagrindas“, – sakė jis.

Jie nustatė keletą brakonieriavimo židinių, įskaitant Tanzanijos, Kenijos, Botsvanos, Gabono ir Kongo Respublikos regionus. Iltys dažnai perkeliamos į sandėlius kitoje vietoje, kad būtų sujungtos su kita kontrabanda gabenimo konteineriuose, tada perkeliamos į uostus. Dabartiniai prekybos žmonėmis centrai yra Kampaloje, Ugandoje; Mombasa, Kenija; ir Lomė, Togas.

Du įtariamieji neseniai buvo suimti dėl vieno tokio tyrimo, sakė Wasseris.

Prekeiviai, gabenantys dramblio kaulą, dažnai gabena ir kitą kontrabandą, nustatė mokslininkai. Pavyzdžiui, ketvirtadalis didelių pangolininių žvynų – labai brakonieriaujamų, į skruzdėlyną panašių gyvūnų – priepuolių yra susimaišę su dramblio kaulu.

„Kontaktas su šiais tinklais yra puikus pavyzdys, kaip genetika gali būti naudojama išsaugojimo tikslais“, – sakė Brianas Arnoldas, Prinstono universiteto evoliucijos biologas, kuris nedalyvavo tyrime.

___

„Associated Press“ sveikatos ir mokslo departamentas gauna paramą iš Howardo Hugheso medicinos instituto Mokslo ugdymo departamento. AP yra visiškai atsakinga už visą turinį.

Leave a Comment

Your email address will not be published.