Dramblio DNR padeda valdžios institucijoms padaryti 3,5 mln. USD vertės tarptautinės prekybos dramblio kaulu biustą

Dramblio DNR padeda valdžios institucijoms padaryti 3,5 mln. USD vertės tarptautinės prekybos dramblio kaulu biustą
Praėjusią savaitę Edmondse, Vašingtone, netoli Sietlo, buvo suimti du vyrai, kuriuos federalinė didžioji prisiekusiųjų komisija nurodė už sąmokslą, pinigų plovimą, kontrabandą ir Lacey įstatymo pažeidimus, susijusius su prekyba dramblio kaulu ir baltojo raganosio ragu iš Kongo į Sietlą, teigiama pranešime spaudai. iš Teisingumo departamento.

Vyrai, kilę iš Kongo, kaltinami dirbę su tarpininku, siekiant pernai oro transportu į JAV įvežti tris paketus, kuriuose buvo 49 svarai dramblio kaulo, ir ketvirtą siuntą gegužę, kurioje buvo apie 5 svarai raganosio rago, sakoma pareiškime. sakė.

Po jų suėmimo darbo grupė Konge Kinšasoje konfiskavo 2 067 svarus dramblio kaulo ir 75 svarus pangolino svarstyklių, kurių vertė maždaug 3,5 mln. USD, pranešė DOJ.

Specialusis atsakingasis agentas Robertas Hammeris, prižiūrintis Tėvynės saugumo tyrimų (HSI) operacijas Ramiojo vandenyno šiaurės vakaruose, CNN sakė, kad Vašingtono universitete atlikta DNR analizė padėjo tyrėjams atskleisti šią operaciją.
HSI yra pagrindinė JAV Tėvynės saugumo departamento tyrimų grupė ir buvo vadovaujanti agentūra šiame tyrime.

Hammeris teigė, kad su mokykla dirba daugiau nei dešimtmetį.

Valdžios institucijos teigia, kad dramblio kaulas buvo užmaskuotas kaip juodmedžio mediena, siekiant nunešti jį į JAV.
Vašingtono universiteto Aplinkos teismo ekspertizės centro (CEFS) vienas iš vykdomųjų direktorių Samas Wasseris CNN sakė, kad duomenys, surinkti iš ankstesnio konfiskavimo Afrikoje, padėjo sulaikyti.

Jo laboratorija sukūrė DNR išskyrimo iš dramblio kaulo metodą ir jo analizę, kad nustatytų, iš kur kilę drambliai. Jie taip pat sugebėjo gauti DNR iš dramblių mėšlo ir panaudojo šiuos duomenis kurdami skirtingų dramblių populiacijų Afrikoje etaloninį žemėlapį.

„Laukinės gamtos populiacijos yra atskirtos erdvėje ir laike, o šios atskirtos populiacijos kaupia mutacijas, dėl kurių jos skiriasi viena nuo kitos ir yra labai atsekamos“, – sakė Wasseris.

Tai padeda tyrėjams nustatyti, iš kur kilęs brakonieriuotas dramblio kaulas, sakė jis.

Nepaisant 12 metų draudimo, dramblio kaulas vis dar parduodamas eBay

„Dabar iš DNR mėginio galime pasakyti, iš kur atkeliavo dramblio mėginys iš bet kurios Afrikos vietos, 180 mylių atstumu nuo jo kilmės“, – sakė Wasseris.

Centras sukūrė didžiausią pasaulyje konfiskuoto dramblio kaulo DNR duomenų bazę su duomenimis iš 70 konfiskuotų pusės tonos ar daugiau laivų.

„CEFS atlikta DNR, surinktos per šias misijas, analizę, galime nustatyti DNR atitikmenis tarp kelių priepuolių, kurie kitu atveju nebūtų buvę susiję“, – elektroniniame laiške sakė Hammeris.

Pangolinai yra labiausiai pasaulyje parduodami žinduoliai.  Šis žmogus nori juos išgelbėti

Wasseris teigė pastebėję, kad dramblio kaulas iš atskirų dramblių, tokių kaip kairioji ir dešinioji iltis, kartais paimamas į atskirus laivus.

„Kai taip atsitikdavo, tie du konfiskuoti atvejai visada būdavo išgabenami iš to paties uosto, arti laiko, o visas dramblio kaulas – kai žiūrėjome į kilmę – labai sutapo, o tai rodo, kad tai buvo ta pati tarptautinė nusikalstama organizacija (TCO). ) perkelia abu laivus “, – sakė Wasseris.

Galimybė sujungti skirtingus laivus padėjo tyrėjams nustatyti nusikalstamų grupuočių veiklą ir bendradarbiauti su kitomis šalimis, kad jas sustabdytų.

„Šios tarptautinės bendradarbiavimo pastangos išardo ir sutrikdo šias TCO ten, kur jos veikia, palengvina priimančiųjų šalių vyriausybių baudžiamąjį persekiojimą ir pateikia HSI veiksmų planą, kaip atlikti finansinius šių TCO tyrimus ir konfiskuoti jų neteisėtą turtą, įgytą vykdant nusikalstamą veiklą“, – sakė Hammeris.

Tai taip pat gali užkirsti kelią kitiems nusikaltimams, sakė Wasseris, nes žmonės, gabenantys nykstančių gyvūnų dalis, taip pat gabens narkotikus, ginklus, žmones ir kitą kontrabandą.

Pasak valdžios institucijų, į JAV išsiųstas dramblio kaulas su šiuo biustu buvo supjaustytas į mažesnius gabalus, nudažytas juodai, o paskui sumaišytas su juodmedžio medienos siunta, tikintis, kad jo nebus aptikta.

Įtariamieji buvo suimti lapkričio 3 d., kai atvyko į JAV tariamai derėtis dėl didesnio daugiau nei dviejų tonų dramblio kaulo, tonos pangolino žvynų ir kelių nepažeistų raganosio ragų pardavimo, sakoma pareiškime.

Jei jie bus pripažinti kaltais, jiems gresia maksimali 20 metų laisvės atėmimo bausmė už kaltinimus kontrabanda ir pinigų plovimu ir penkeri metai už sąmokslą ir Lacey įstatymo pažeidimus, pranešė Teisingumo departamentas.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.