Centras pašalina kliūtis plėtojant 407 m ilgio dangaus tako projektą Čikhaldaros kalno stotyje

Centras pašalina kliūtis plėtojant 407 m ilgio dangaus tako projektą Čikhaldaros kalno stotyje

Centras išvalė 407 metrų ilgio pėsčiųjų taką, jungiantį Hurricane Point ir Goreghat Point Čikhaldaroje Maharaštros Amravati rajone – vienintelę kalnų stotį Vidarbhos regione, siūlančią daugybę laukinės gamtos, apžvalgos aikštelių, ežerų ir krioklių. Tai pranešė Amravati apygardos globėjas Yashomati Thakur.

Miesto ir pramonės plėtros korporacija (CIDCO) plėtoja projektą, kurio kaina siekia 34,34 mln. HRK. Projektas turėjo būti baigtas 2021 metų vasarį, tačiau buvo atidėtas dėl koronaviruso pandemijos ir tam tikrų centrinės valdžios pritarimų. CIDCO sudarė projekto sutartį su statybų bendrove „Apicon“, kuri darbą pradėjo 2019 m. vasarį.

CIDCO šaltinių teigimu, vidurinė projekto dalis bus 100 metrų stiklinės grindys, o likusi šio 407 metrų ilgio tilto dalis bus pagaminta iš kvadratinių plieninių plokščių, kad oras galėtų praeiti. Abiejose projekto pusėse bus įrengta grandininė tvora. Kartu su dviem dideliais stulpais yra numatyti du atraminiai inkarai, kad išlaikytų tilto svorį.

Siūlomas dangoraižis galės atlaikyti iki 190 km/h vėjo greitį. Tai bus pirmasis dangoraižis šalyje su vieno lyno pakaba.

Gavusi jos prašymą, įsikišo Maharaštros turizmo ir aplinkos ministrė Aaditya Thackeray ir paragino Centrą pašalinti kai kurias administracines ir procedūrines kliūtis. Galiausiai Centras uždegė žalią šviesą, kuri suteiktų taip reikalingą paskatą užbaigti projektą.

Thakuras sakė, kad siūlomas dangoraižis paskatins turizmą rajone. Tai bus vienas ilgiausių dangaus takų 397 m Šveicarijoje ir 360 m Kinijoje.

” Visos kliūtys tiesti dangų buvo pašalintos. Sausio 13 d. posėdyje paraginau turizmo ministrą Aadityu Thackeray (Aadityu Thackeray) išspręsti šį klausimą su Centru, kad jis būtų iš anksto patvirtintas. Nuoširdžiai dėkojame vyriausiajam ministrui Uddhavui Thackeray ir turizmo ministrui Aadityi Thackeray už tolesnį bendradarbiavimą su centru“, – sakė Thakur. Ji pridūrė, kad įsikišus turizmo ministrui Centras suteikė pripažinimą, atvėrusį kelią projekto užbaigimui karo pagrindu.

Thakur sakė, kad dangoraižio plėtra pritrauks ne tik vietinius, bet ir užsienio turistus, ir pridūrė, kad tai taip pat padidins tiesioginį ir netiesioginį užimtumą regione.

Kur yra Chikhaldara

Maždaug 100 km į šiaurę nuo Amravati yra vienintelė kalnų stotis Vidarbhoje, esanti kalnų grandinėje, skiriančioje Maharaštrą ir Madhja Pradešą. Chikhaldara, esanti 1088 metrų aukštyje virš jūros lygio, klesti floros ir faunos požiūriu dėl gausių kritulių, palyginti su kitomis Vidarbhos vietomis. Tai vienintelė kalnų kavos gamybos stotis regione.

Pasak Maharaštros turizmo plėtros korporacijos, Chikhaldaru išskirtinis yra tai, kad jį iš trijų pusių supa Melgato tigro projekto ribos, kurios užima apie 1676 kvadratinių kilometrų plotą. Jis gali pasigirti nuostabiais ežerais, kvapą gniaužiančiais panoraminiais taškais ir egzotiška laukine gamta.

Melgato tigrų rezervatas (MTR) yra netoli Chikhaldare, apie 71,7 km. MTR gyvena ne tik tigrai, bet ir panteros, laukiniai lokiai, laukiniai šunys, sambarai ir lokiai tinginiai. Reti draustinyje aptinkami gyvūnai yra skraidanti voverė, pangolinas, elnio pelė ir barsukas.

Be to, Gugamalio nacionalinis parkas yra už 79 km nuo Chikhaldare. Jame gausu vaistinių augalų, taip pat buvo tigrų ir orchidėjų.

Be to, artimiausios turistinės vietos yra Devi Point, Kalapani ežeras, Shiv Sagar Point ir Mozari Point.

Žiūrėti nuotraukas:

(Jei norite kasdien gauti mūsų el. laišką apie WhatsApp, spustelėkite čia. Leidžiame dalytis WhatsApp ir kitų socialinės žiniasklaidos platformų PDF failais.)

Paskelbta: šeštadienį, 2022 m. sausio 22 d., 21:24 IST

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.