Balis turistus pasitinka pirmuoju tarptautiniu skrydžiu

Balis turistus pasitinka pirmuoju tarptautiniu skrydžiu

INDONEZIJA: Balis trečiadienį pradėjo preliminarų atvėrimą užsienio turistams su pirmuoju tarptautiniu keleivių skrydžiu į Indonezijos atostogų salą per beveik dvejus metus.

Skrydžiai atnaujinami, kai Pietryčių Azijos salynas sušvelnina karantino taisykles, net ir kovodamas su Covid atvejų antplūdžiu, kurį skatina Omicron variantas.

„Singapore Airlines“ lėktuvas, kuriuo skrido 109 tarptautiniai keliautojai ir 47 indoneziečiai, trečiadienį nusileido Balyje, per spaudos konferenciją sakė salos gubernatorius Wayanas Kosteris.

Remiantis trečiadienį paskelbtomis naujomis visoje šalyje galiojančiomis taisyklėmis, užsienio lankytojai turi likti karantino burbule viename iš 27 paskirtų viešbučių nuo trijų iki septynių dienų, priklausomai nuo gautų vakcinos dozių skaičiaus.

„Tikiuosi, kad kovo pradžioje turistams nebeliks karantino prievolės, jei laikysis sveikatos protokolo reikalavimų ir bus neigiami tyrimų rezultatai išvykdami ir atvykdami“, – sakė gubernatorius.

Atvykęs į Balio oro uostą Australijos poilsiautojas Jamesas sakė, kad atidarymas buvo „puikus ženklas“ turizmui.

Šveicarijos pilietė Manuela, dažna viešnia Balyje prieš pandemiją, sakė, kad nekantriai laukė pirmojo skrydžio į „Dievų salą“.

„Dveji metai nevykti į Balį yra ilgas laikas. Kai mano draugas man parašė, kad atsidarys Balis, iškart ieškojau pirmojo skrydžio“, – pasakojo ji.

„Singapore Airlines“ teigė, kad kasdien vykdys skrydžius tarp miesto-valstybės ir Balio, kad patenkintų „gerą paklausą“.

Balio gubernatorius pridūrė, kad kitos oro linijos, įskaitant Australijoje įsikūrusią „Jetstar Airways“, skrydžius į atostogų tašką galėtų atnaujinti jau kitą mėnesį.

„Žinome apie didėjančius ir svyruojančius „Omicron“ variantų atvejus, tačiau tol, kol griežtai laikomės sveikatos protokolų, neturėtume jaudintis“, – sakė Balio viešbučių ir restoranų asociacijos pirmininkas Rai Wijaya.

Balio valdžia spalį bandė ribotai atnaujinti veiklą kai kurioms pasirinktoms šalims, tačiau reakcija buvo silpna dėl griežtų karantino reikalavimų ir tiesioginių skrydžių nebuvimo.

Indonezija antradienį pranešė apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų skaičių.

Remiantis vyriausybės Covid-19 darbo grupės duomenimis, kasdien užsikrėtimų skaičius viršijo 57 000 ir viršijo ankstesnį piką praėjusių metų liepą per šalies deltos bangą.

Kitose regiono dalyse praėjusią savaitę Filipinai vėl atsidarė tarptautiniam turizmui, o Vietnamas planuoja sugrįžti užsienio turistus nuo kovo 15 d. – AFP

Leave a Comment

Your email address will not be published.