Baimė, kad Sunda pangolin Sabah išnyks | „Daily Express“ internetu

Baimė, kad Sunda pangolin Sabah išnyks |  „Daily Express“ internetu

Baimė, kad Sunda pangolin Sabah išnyks

Paskelbta: 2022 m. gegužės 10 d., antradienį

Autorius: Bernama

Teksto dydis:
Baiminamasi, kad dėl nelegalios žinduolių medžioklės Sabah išnyks Sundos pangolinas, dar vadinamas malajų arba javos pangolinu.

Kota Kinabalu: Baiminamasi, kad dėl neteisėtos žinduolių medžioklės Sabah išnyks Sundos pangolinas, dar žinomas kaip malajų arba javos pangolinas, sakė Sabah laukinės gamtos departamento (JHL) direktorius Augustine Tuuga. Jis sakė, kad Sabah buvo brakonierių dėmesio centre. ir Sudano pangolinų, moksliškai žinomų kaip Manis Javanica, kontrabandininkai, todėl gyvūnų populiacija valstybėje mažėja. Tačiau jis negalėjo pateikti tikslių duomenų apie žinduolių skaičių valstybėje.

Jis sakė, kad nuo 2019 metų buvo užfiksuoti penki sulaikymo atvejai, susiję su neteisėta pangolinų medžiokle. „Tačiau statistika neparodo tikrojo scenarijaus, kiek sulaikytų siaubo brakonierių, nes, remiantis tyrimais, tik 30 proc. buvo sugauti“, – sakė jis.

Augustino teigimu, pangolinai dažnai medžiojami, nes jie yra baltymų šaltinis, o jų žvynai naudojami tradicinėje medicinoje. Jis sakė, kad kiekvienas, pripažintas kaltu dėl pangolinų pardavimo ar pirkimo, gali būti nubaustas nuo 50 000 iki 250 000 RM bauda, ​​taip pat įkalintas iki penkerių metų, ir paragino asmenis, turinčius informacijos apie brakonieriavimo veiklą, susisiekti su JHL per socialinės žiniasklaidos platformas, svetainėje www.wildlife.sabah.gov.my arba skambinti 088-215353 darbo valandomis. Pasak jo, Sundos pangolinai yra visiškai saugomi pagal 1997 m. Laukinės gamtos apsaugos įstatymą, kaip ir kiti laukiniai gyvūnai, tokie kaip orang utanai, lokiai, debesuotasis leopardas (Harimau Dahan), beždžionės beždžionės, vėžliai ir bantengai.

Sundos pangolinai randami Pietryčių Azijoje, ypač Malaizijoje, Brunėjuje, Kambodžoje, Indonezijoje, Laose, Mianmare, Tailande, Vietname ir Singapūre. Tačiau, pasak Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN), nėra tikslių duomenų apie bendrą rūšies populiaciją, išskyrus Singapūrą, kuris yra įvertintas 1 068. Be Sunda Pangolin, Azijoje aptinkamos dar trys pangolinų rūšys, būtent kininis pangolinas (Manis pentadactyla); Indijos pangolinas (Sweet crassicaudata) ir Filipinų pangolinas (Sweet culionensis), o Afrikoje yra milžinai (Smutsia gigantae), baltapilvė pangolina (Phataginus tricuspis), Temminck Pangolin (Smutsia temminckii) ir juodoji bellahatė. 2008 m. Sunda pangolin buvo įtraukta į IUCN Raudonąjį nykstančių rūšių sąrašą kaip nykstantį gyvūną, o 2014 m. statusas buvo pakeistas į kritiškai nykstantį po to, kai jo populiacija per 21 metus sumažėjo 80 proc.

SKELBIMAS

Pasak IUCN, 2010 m. ataskaitoje nustatyta, kad nuo 2007 iki 2009 m. iš Sabah buvo neteisėtai eksportuota daugiau nei 22 000 Sunda Pangolins, o 2019 m. vasario mėn. valstybės institucijos konfiskavo apie 30 tonų gyvūnų, įskaitant sušaldytus.
* Sekite mus Instagram ir prisijunkite prie mūsų Telegram ir (arba) WhatsApp kanalo (-ų), kad sužinotumėte paskutines naujienas, kurių nenorite praleisti.

* Ar turite prieigą prie „Daily Express“ elektroninio laikraščio ir išskirtinių naujienų internete? Peržiūrėkite galimus prenumeratos planus.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.