Afrikos laukinės gamtos fondas naudoja fotografiją, kad įkvėptų naujos kartos gamtosaugininkus

Afrikos laukinės gamtos fondas naudoja fotografiją, kad įkvėptų naujos kartos gamtosaugininkus

Parašyta Rebecca Cairns, CNN

Pastaruosius 60 metų Afrikos laukinės gamtos fondas (AWF) saugojo gyvūnus, atkūrė prarastas buveines ir pasisakė už politikos pokyčius, kurie būtų naudingi laukinei gamtai. Dabar gamtosaugos organizacija bando naują požiūrį.

Šiais metais AWF paskelbė Benjamin Mkapa Afrikos laukinės gamtos fotografijos apdovanojimus. Konkursas, pavadintas velionio Tanzanijos prezidento, ilgamečio AWF valdybos nario, vardu, skirtas pasiekti kitokią auditoriją.

Nors fotografijos konkursai nėra jokia naujiena, AWF tikisi, kad laimėjusių darbų paroda paskatins Afrikos žmones imtis aktyvesnio vaidmens išsaugojimo srityje, sakė jos generalinis direktorius Kaddu Sebunya. „Afrikiečiai turi prisiimti atsakomybę už savo paveldo išsaugojimą“, – sakė jis.

Pasaulinis konkursas

Į konkursą buvo pakviesti įvairaus amžiaus ir išsilavinimo fotografai, profesionalai ir mėgėjai, todėl buvo pateikta beveik 9000 darbų iš 50 pasaulio šalių.

Vertinimo komisija, kurią sudaro fotografai, gamtosaugininkai, aktyvistai ir safario gidai, atrinko nuotraukas iš 12 kategorijų, įskaitant „Menas gamtoje“, „Sambūvis ir konfliktai“ ir „Apsaugos herojai“.

Praėjusį mėnesį kategorijų nugalėtojai buvo paskelbti apdovanojimų ceremonijoje Nairobio nacionaliniame muziejuje, Kenijoje, kartu su dar keturiais apdovanojimais.

Mozambiko laukinės gamtos veterinarijos gydytoja Mércia Ângela čia pavaizduota kartu su Boogli, jaunikliu Cape Pangolin patelė, kurią ji išgelbėjo. Ângela užaugino kūdikį Pangoliną ir paleido ją atgal į gamtą praėjus kelioms savaitėms po to, kai šį kadrą, atrinktą kategorijoje „Apsaugos herojai“, padarė vokiečių fotografė Jennifer Guyton. Kreditas: Jennifer Guyton / Mkapa apdovanojimai

„Didysis prizas“ atiteko italų fotografui Riccardo Marchegiani už nuotrauką, kurioje pavaizduotas gelados babuinas ir jos kūdikis ganosi Etiopijos Simieno kalnų slėniuose. „Svarbu ne tai, kokia graži nuotrauka, bet (daugiau apie) istoriją, kurią ji pasakoja“, – sakė Sebunya. Gelados populiacijos mažėja dėl buveinių nykimo, o AWF stengiasi apsaugoti rūšį vykdydama kelis bendruomenės projektus.

Laimėjęs vaizdas yra tarp 79 atrinktų parodai, kuri nuo šiol iki sausio vidurio bus eksponuojama Nairobio nacionaliniame muziejuje.

Žmonių įtraukimas į paveikslą

Kategorija „Apsaugos didvyriai“ buvo ypač patraukli Kenijos gamtosaugos fotografui Anthony Ochieng Onyango. Buvęs ekologas, dirbęs su vietinėmis ir tarptautinėmis laukinės gamtos organizacijomis, 2017 m. paliko darbą ir pradėjo fotografuoti visą darbo dieną.

„Supratau, kad yra komunikacijos spraga (išsaugojimo srityje), nes didžioji dalis to, kas buvo perduota, buvo moksliniuose leidiniuose esantys duomenys“, – sakė Onyango ir pridūrė, kad vaizdai yra paprastas būdas žmonėms susisiekti su sudėtingomis problemomis.

Ngamba salos šimpanzių draustinyje Viktorijos ežere, Ugandoje, gyvena 52 našlaitės arba išgelbėtos šimpanzės.  Kenijos gamtosaugos fotografas Anthony Ochieng Onyango užfiksavo vieną iš globėjų, maitinančių šimpanzes, atrinktas šiam renginiui. "Apsaugos herojai" Kategorija.

Ngamba salos šimpanzių draustinyje Viktorijos ežere, Ugandoje, gyvena 52 našlaitės arba išgelbėtos šimpanzės. Kenijos gamtosaugos fotografas Anthony Ochieng Onyango užfiksavo vieną iš šimpanzes maitinančių globėjų, atrinktą kategorijoje „Apsaugos didvyriai“. Kreditas: Anthony Onyango / Mkapa apdovanojimai

Iš pradžių Onyango sunkiai susirado darbą ir ėmė abejoti savo karjeros žingsniu, bet tada jis sulaukė telefono skambučio iš Ngamba salos šimpanzių draustinio Ugandoje ir paprašė nufotografuoti jų išgelbėtas šimpanzes. Ši užduotis padėjo jam pradėti naują karjerą, o viena iš jo padarytų nuotraukų, kuriose užfiksuotas šimpanzes maitinantis laikytojas, buvo atrinkta AWF Mkapa apdovanojimams.

„Tas konkretus vaizdas man reiškia labai daug, nes sutikau šiuos tikrai įkvepiančius globėjus, o vienas nuotraukoje taip aistringai rūpinosi šimpanzėmis“, – sakė Onyango. Jam labiau patinka kartu fotografuoti žmones ir gyvūnus: „Jaučiuosi be žmonių (nuotraukoje), žmonės tiesiog ne taip lengvai susilieja su laukine gamta“, – sakė jis.

Afrikietiškų balsų propagavimas

Nors AWF konkurse dalyvavo 10 Afrikos šalių, Onyango buvo vienintelis juodasis afrikietis tarp apdovanotųjų, o tarp kategorijų nugalėtojų pateko tik vienas Afrikos fotografas, 19-metis Cathanas Moore’as iš Pietų Afrikos.

Sebunya sakė, kad žemyne ​​trūksta galimybių jauniems fotografams. Jis pridūrė, kad AWF siekia dotacijų ir partnerysčių, kad kitais metais galėtų dalyvauti daugiau Afrikos žmonių, o tokios kategorijos kaip „Afrikos laukinės gamtos kiemas“ daro gamtos fotografijos konkursus labiau prieinamus tiems, kurie negali mokėti didelių parko mokesčių ar nusipirkti brangios fotoaparatų įrangos, todėl žmonės naudoti bet kokį turimą fotoaparatą ir fotografuoti laukinę gamtą miesto aplinkoje.

Australijoje gyvenantis fotografas Buddhilini de Soyza užfiksavo grupę gepardų patinų, kertančių Talek upę Masai Maroje, Kenijoje, kai ji 2020 m. sausio mėn. per smarkią liūtį patvino. "Afrikos laukinės gamtos elgesys" Kategorija.

Australijoje gyvenantis fotografas Buddhilini de Soyza užfiksavo grupę gepardų patinų, kertančių Talek upę Masai Maroje, Kenijoje, kai ji 2020 m. sausio mėn. patvino per smarkią liūtį. Ji buvo atrinkta kategorijoje „Afrikos laukinės gamtos elgesys“. Kreditas: Buddhilini de Soyza / Mkapa apdovanojimai

Sebunya tikisi, kad konkursas gali atverti dialogą apie išsaugojimą ir kodėl tai taip svarbu Afrikos ateičiai. Daugelis Afrikos žmonių į gamtosaugą žiūri kaip į užsieniečių atliekamą dalyką, sakė Sebunya. Nors jis gyrė tarptautinių NVO darbą, jis pabrėžė, kad labai svarbu, kad Afrikos balsai būtų išgirsti ir kad vietiniai žmonės vadovautų gamtosaugos pastangoms.

Nuo 2022 metų sausio fotografijų paroda keliaus per Afriką, Šiaurės Ameriką, Aziją ir Europą. „Tai mūsų, kaip afrikiečių, prekės ženklas“, – sakė Sebunya. „Per fotografiją parodysime likusiam pasauliui, kas yra Afrika.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.