Afrika: padėti Afrikos partneriams apsaugoti laukinę gamtą

Afrika: padėti Afrikos partneriams apsaugoti laukinę gamtą

Afrikos šalys žengia didelius žingsnius saugodamos laukinę gamtą, o JAV yra įsipareigojusios jas remti. JAV agentūros finansuoja Afrikos programas, kurios saugo jūros vėžlių buveines, kovoja su neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais ir skatina bendruomenės įsitraukimą į apsaugą.

Kenijoje raganosių populiacija išaugo 11 proc. Labai nykstančių gorilų saugomų teritorijų Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR) padaugėjo daugiau nei 60%. O 2020 m. vėžlių lizdų skaičius Žaliajame Kyšulyje išaugo iki beveik 200 000, o 2015 m. jų buvo 10 725.

„Šis laikas mūsų planetai labai svarbus“, – lapkričio 17 d. sakė valstybės sekretorius Antony Blinken, paskelbęs apie JAV partnerystę, kuri padės įkvėpti tolesnes gamtos apsaugos pastangas Afrikoje. „Mūsų tikslas yra aprūpinti augančią lyderių kartą vadovauti šiai kovai, nes matėme, ką jie gali pasiekti.

JAV tarptautinės plėtros agentūra (USAID) nuo 2018 m. vidurio iki 2019 m. vidurio į biologinės įvairovės programas Afrikoje investavo beveik 117 mln. Per tą patį laikotarpį kovai su neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais ji išleido beveik 40 mln.

Nykstančių rūšių apsauga

Kabo Verde JAV žuvų ir laukinės gamtos tarnyba bendradarbiauja su Associaçao Projeto Biodiversidade, siekdama sustiprinti nykstančių vėžlių, kuriems gresia išnykimas, apsaugą, finansuoti naktinius patruliavimus lizdų paplūdimiuose, pažeidžiamų lizdų perkėlimą ir kitas pastangas. Su JAV parama Kenijos laukinės gamtos tarnyba (KWS) gerokai sumažino neteisėtą prekybą laukiniais gyvūnais. Šalies raganosių populiacija padidėjo 11 proc., nuo 1 441 2019 m. iki 1 605 2020 m. Tais metais dėl brakonieriavimo neteko nė vieno raganosio.

Kenijos pareigūnai pripažįsta, kad kriminalistikos ir genetikos laboratorija, kurią USAID padėjo įkurti 2015 m., prisidėjo prie sėkmės. „Kas antrą dieną mūsų darbas naudojamas teismo byloje kur nors Kenijoje“, – sako dr. Francis Gakuya, KWS veterinarijos tarnybos vadovas, sakė apie laboratoriją, kuri padeda atsekti nykstančias rūšis ir sugauti brakonierius.

Kitos JAV remiamos programos skatina Kenijos bendruomenes vadovauti išsaugojimo pastangoms ir pasinaudoti turizmo teikiama nauda. Pagal vieną iš tokių programų, Northern Rangelands Trust, dramblių, žirafų, gepardų ir buivolių populiacijos išaugo 4,9 milijono hektarų, o tai yra maždaug du kartus didesnė už Naująjį Džersį.

Teisėsaugos palaikymas

JAV partnerystės su KDR ir kaimynine Kongo Respublika apsaugojo 32 mln. hektarų Kongo baseine daugiau nei 20 metų.

JAV vyriausybė moko parkų prižiūrėtojus, stiprina laukinės gamtos stebėjimą ir kovos su prekyba žmonėmis pastangas, saugodama daugelio rūšių buveines, įskaitant didžiausią pasaulyje kritiškai nykstančios Grauerio gorilos tvirtovę.

Lapkričio mėnesį JAV ir KDR valdžios institucijos suėmė du brakonierius ir po dvejus metus trukusio tyrimo konfiskavo daugiau nei 3,5 mln.

„Ši sėkminga operacija parodo konkretų Jungtinių Valstijų vyriausybės įsipareigojimą bendradarbiauti su Kongo teisėsauga kovojant su neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais, atimančia iš KDR gamtos lobius“, – sakė JAV ambasadorius KDR Mike’as Hammeris.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published.