Afrika: čiabuviai ekosistemų apsaugos centre #AfricaClimateCrisis

Afrika: čiabuviai ekosistemų apsaugos centre #AfricaClimateCrisis

Keiptaunas – čiabuviai vis dažniau pripažįstami už žemės, vandens telkinių ir laukinės gamtos apsaugą ir valdymą. Kadangi jų kultūra ir pragyvenimo šaltinis yra glaudžiai susiję su natūralia aplinka, jie dažnai tampa pirmaisiais ir aršiausiais šių erdvių saugotojais.

Jungtinių Tautų plėtros programa, pasitelkdama iniciatyvą „Ekvatorius“ ir kas dvejus metus teikiamą Ekvatoriaus prizą, parodo kaimo ir čiabuvių bendruomenių sėkmę kuriant tvarų pragyvenimo šaltinį, gerbiant ir gerbiant aplinką, kurioje gyvena.

Apdovanojimas pabrėžia „išskirtines bendruomenės pastangas mažinti skurdą išsaugant ir tausiai naudojant biologinę įvairovę“.

Kiti žinduoliai draustinyje yra šimpanzės, milžiniškos pangolinas, dramblys, mantija guereza, leopardas ir labai nykstanti vakarų žemumų gorila.

Atogrąžų miškai ir kaimo plėtra Kamerūno Dja biosferos rezervate yra viena iš tokių erdvių.

Rezervas yra Pasaulio paveldo objektas Kamerūno pietuose, užimantis 800 000 hektarų plotą. Remiantis 1999 m. duomenimis, jame yra 37 kaimai, kuriuose gyvena apie 40 000 žmonių.

Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) duomenimis, „biosferos rezervate yra gausi faunos įvairovė, įskaitant 109 žinduolius, 360 paukščių ir 61 žuvų rūšį. Jame taip pat gyvena svarbiausia pasaulyje pilkakaklių kolonija. uolų paukščiai Kiti draustinyje esantys žinduoliai yra šimpanzės, milžiniškos pangolinas, dramblys, mantuotoji guereza, leopardas ir labai nykstanti vakarų žemumų gorila.

Atogrąžų miškų ir kaimo plėtra yra bendruomenės įmonė, kuri veikia Dja biosferos rezervate ir aplink jį, reklamuodama kakavos agromiškininkystės vertės grandines ir moabi – vietinio medžio, vertinamo dėl medienos ir jos aliejaus, laukinių mangų ir kitų vaisių, kolekciją. apsaugoti miško ekosistemą. Pasaulio gamtos fondo (WWF) duomenimis, Moabi taip pat vertinamas dėl tradicinės medicinos ir dėl medienos ruošos jam „didelė grėsmė“.

Agroforesty tapo plačiau paplitusi kaip žemės ūkio sistema, apimanti medžius, palmes ir krūmus, taip pat vienmečius daržovių pasėlius ir gyvulius.

Remiantis Ekvatoriaus prizu, atogrąžų miškų ir kaimo plėtros organizacijos nariai pasodino daugiau nei 70 000 medžių, taip pat surengė mokymus apie kokybės standartus, kad grupė galėtų gauti geresnius maisto ir kosmetikos gaminių pardavimo tarifus. Įmonė taip pat „susikoncentruoja į ekonominę kelių vietinių grupių, kai kurios iš jų gyvena tradicinį pusiau klajoklišką gyvenimo būdą, įtraukimą, suteikia galimybę įgyti išsilavinimą, registruojant bendruomenės įmones ir sukuriant darbo vietas 500 moterų kolekcionierių ir 300 kakavos gamintojų“.