2022 m. Pasaulinė Pangolino diena – laukinės gamtos prekybos naujienos iš TRAFFIC

Skrudintos pangolino svarstyklės istoriškai buvo naudojamos kai kuriuose tradicinės medicinos gydymo būdus, skirtus detoksikuoti, pašalinti pūlius, palengvinti paralyžių ir skatinti laktaciją. Visai neseniai pangolinai taip pat buvo vartojami dėl jų mėsos, odų, žvynų ir nagų, o paklausa šiuo metu mažina pangolinų populiacijas visame pasaulyje.

Nauji EISMO duomenys patvirtina, kad vien per 2021 metus buvo gabenama ne mažiau kaip 23,5 tonos pangolinų ir jų dalių. Visos aštuonios pangolinų rūšys yra įtrauktos į IUCN raudonąjį nykstančių rūšių sąrašą ir uždraustos tarptautinėje komercinėje prekyboje pagal Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES).

Pangolinai yra labai svarbūs visoje mūsų turimoje ekosistemoje… Jei pametate pangolinus, sujaukinate visokius dalykus, bet žmogiškumas neprižiūrint tokio gražaus švelnaus gyvūno kaip pangolinas sumuša širdį.

Seras Davidas Attenboroughas

TRAFFIC imasi veiksmų visoje pangolino tiekimo grandinėje, kad sumažintų grėsmę:

  • tirti tų, kurie brakonieriauja ir gabena pangolinus, motyvus, siekiant informuoti apie sprendimus
  • vykdo paklausos mažinimo kampanijas Azijoje
  • tvarkyti prekybos žmonėmis statistikos duomenų bazę ir sudaryti naujas prekybos laukiniais gyvūnais tendencijas

Turime dėti naujas pastangas siekiant sumažinti vartotojų paklausą pangolino gaminiams, jei norime apsaugoti šiuos drovius, nepagaunamus gyvūnus, kurie yra gyvybiškai svarbūs Azijos ir Afrikos ekosistemoms, nuo išnykimo. “

TRAFFIC vykdomasis direktorius Richard Scobey„Tačiau reikia ne tik sumažinti vartotojų paklausą, bet ir sustiprinti tarptautines ir nacionalines teisines sistemas, o teisėsauga turi būti vis tvirtesnė ir remiama, jei kartu norime išsaugoti pangolinų ateitį“, – sakė Richardas Scobey.

TRAFFIC pastangos sumažinti pangolino produktų paklausą apima tas, kurios per USAID remia „Saving Threatened Wildlife“ veiklą su tradicinės medicinos bendruomene ir vyriausybės lyderiais Vietname ir per kampaniją „Kind Dining“ Tailande.

Afrikos šalys dažnai įvardijamos kaip kilmė, daugiausia svarstyklių, nukreiptų į Aziją. Tačiau TRAFFIC taip pat seka vietinę prekybą šiomis saugomomis rūšimis kaip maisto šaltiniu Afrikoje. Ši rūšis buvo rasta parduodama TRAFFIC neseniai atliktuose Bushmeat prekybos tyrimuose Tanzanijoje, Kamerūne ir Kongo Respublikoje.

Būtinybė imtis aktyvesnių pasaulinių veiksmų

Pastaraisiais metais buvo sustiprintas, tačiau neįrodytas pangolinų ryšys su zoonozine liga, dėl kurio buvo imtasi daug žadančių veiksmų:

  • 2020 ir 2021 m. Vietnamas išleido vadovą, kuriame pateikiamos pangolino svarstyklių alternatyvos, skirtos tradicinės medicinos bendruomenei, o virusinis vaizdo įrašas „Stop the Karma“ paskatino žmones nustoti vartoti pangolino produktus.
  • Tuo tarpu 2020 m. gruodžio mėn. Kinija pašalino pangolinus iš savo tradicinės medicinos farmakopėjos, tačiau vaistinės vis dar gali parduoti vaistus, kurių sudėtyje yra pangolino produktų, gautų iš šalies atsargų.

„Džiugu matyti, kad Azijos šalys pagerino pangolinų apsaugą, įskaitant nacionalinės pirmos klasės saugomus gyvūnus ir apribojo pangolinų svarstyklių naudojimą tradicinėje medicinoje. Tačiau TRAFFIC ragina Azijos vyriausybes toliau stiprinti pangolino masto atsargų valdymą, didinti sukauptų žaliavų vartojimo skaidrumą ir užtikrinti, kad nelegaliai gautos svarstyklės nebūtų plaunamos “, – sakė Azijos ir Ramiojo vandenyno programos direktorius TP Singhas.

Leave a Comment

Your email address will not be published.