10 rečiausių gyvūnų pasaulyje su nuotraukomis

10 rečiausių gyvūnų pasaulyje su nuotraukomis

Gyvūnų karalystė žavi. Čia pilna spalvingų, skirtingų būtybių, kurios bėga, vaikšto, skraido, plaukia ir vadina šią planetą savo buveine. Pasaulyje yra 8,7 milijono gyvūnų rūšių. Nors kai kuriuos galima rasti ir pamatyti labai dažnai, kitus sunku sugauti.

Pastaroji yra rečiausia gyvūnų rūšis. Taigi, kas daro juos retais? Deja, jie yra ant išnykimo ribos. Arba jie yra persekiojami ir žudomi, arba neprisitaiko prie besikeičiančios aplinkos. Be to, buveinių nykimas yra dar viena priežastis, prisidedanti prie šių gyvūnų išnykimo apskritai.

Ekosistemos buvo išeikvotos, pažeistos ir sunaikintos šimtmečius, o mes, žmonės, ir toliau tai darome. Kasmet buveinių naikinimo greitis išauga daug kartų. Gyvūnų nykimas taip pat vyksta dėl klimato kaitos.

Kokie yra rečiausi gyvūnai pasaulyje?

Čia yra rečiausi gyvūnai pasaulyje, kuriuos vargu ar pastebėtumėte.

  1. Saola

Saola yra laikomas didžiausiu galviju miške ir vienu iš rečiausių šiandieninių gyvūnų planetoje. Jis randamas tik Vietnamo ir Laoso annamitų grandinėje. Šis gyvūnas yra toks retas, kad kartais vadinamas Azijos vienaragiu. Šį padarą mokslas atrado tik 1992 m., kai jo palaikai buvo rasti Vietnamo gamtos rezervate.

Pirmoji šio gyvūno nuotrauka buvo padaryta 1999 m. Šis gyvūnas iš prigimties neprieinamas. Sunku nuspėti, kiek jų šiandien yra planetoje.

  1. Arba Pika

Arba Pika yra dar vienas sunkiai pastebimas gyvūnas. Šis žinduolis gyvena kalnuose ir randamas Šiaurės Amerikoje ir Azijoje. Šiandien Žemėje yra tik 29 Pika rūšys.

Šiaurės Amerikos ir Azijos pika yra sveiki, tačiau kininė Pika buvo laikoma išnykusia iki 2014 m. Šis gyvūnas gyvena ant nuožulnių uolų dideliame aukštyje ir gyvena ant žolės. Šio gyvūno populiacija mažėja ir ribojasi su išnykimu. Šiuo metu planetoje yra tik 1000 Pikasų.

  1. Amūro leopardas

Šis kačių šeimos narys yra gražus laukinis padaras. Tai taip pat vienas rečiausių gyvūnų pasaulyje. Šiuo metu visame pasaulyje liko tik 60 amūro leopardų. Amūro leopardas yra greitas, judrus ir pavojingas gyvūnas.

Jis bėga net 37 mylias per valandą. Pradinė šio gyvūno buveinė yra Kinijos, Rusijos ir Korėjos regionai. Šiuo metu ji yra tik Amūro upės baseine Rytų Rusijoje. Katė mėgsta gyventi viena, todėl veisiasi retai.

  1. Darvino lapė

Darvino lapė pavadinta Charleso Darwino vardu ir yra viena rečiausių rūšių pasaulyje. Darvinas atrado šį gyvūną 1834 m. Šiandien jis randamas Čilės miške, Chiloe saloje ir Nahuelbutos nacionaliniame parke.

Šio gyvūno taip lengvai nepastebėsite, nes jis išlenda tik tarp sutemų ir aušros. Tai laikoma skėčių rūšimi. Tai reiškia, kad visą ekosistemą galime išsaugoti ją saugodami. Jų skaičius nuolat mažėja dėl padidėjusio brakonieriavimo jų buveinėje.

  1. Didelis bambuko lemūras

Tai didžiausias bambuko lemūras Madagaskare, sveriantis iki 2,5 kilogramo. Manoma, kad didesnis bambuko lemūras išnyko, kol vėliau buvo aptiktas devintojo dešimtmečio pabaigoje. Įdomu tai, kad per tą laiką buvo aptikta apie 500 lemūrų ir visi buvo rasti gyvenantys salos pietryčiuose netoli Ranomafanos nacionalinio parko.


Deja, iš naujo atrasta šios rūšies grupė yra nykstanti. Jai gresia jos buveinių sunaikinimas, ypač bambuko medžių kirtimas.

  1. Pangolinas

Tai vienas rečiausių ir unikaliausių būtybių. Pangolinas turi keturias rūšis, ir, deja, visos jos įtrauktos į nykstančių arba labai nykstančių sąrašą. Prie pangolinų skaičiaus mažėjimo pasaulyje prisideda daugybė priežasčių, tarp kurių dažniausiai pasitaiko brakonieriavimas ir prekyba šiuo gyvūnu.

Kinai ir vietnamiečiai teigia, kad šių gyvūnų kiautai turi gydomųjų galių. Šio gyvūno kriauklės pagamintos iš keratino. Tai tas pats keratinas, už kurį kirpykloje žmonės moka milžiniškus pinigus. Naujausio tyrimo duomenimis, kasmet sugaunama apie 100 000 pangolinų.

  1. Baltasis elnias Seneka

Baltasis Senekos elnias nėra įprastas vaizdas, kurio liudininkais galime matyti. Ši itin reta elnių banda yra grynai balta. Taip yra todėl, kad šis gyvūnas yra leucitas arba jam trūksta odos pigmentacijos. Jis turi rudas akis ir gražų kūną.

Ši elnių rūšis yra tokia ribota, kad pasaulyje yra tik 300 Senekos elnių. Buvęs Senekos karinis sandėlis suteikė jiems saugomą erdvę, taip apsaugodamas nuo plėšrūnų. Jie atviri stebėjimui.

  1. Javos raganosis

Šiandien pasaulyje liko tik 60 Javos raganosių. Jų yra tik Ujung Kulon nacionaliniame parke Javoje Indonezijoje. Dėl daugelio priežasčių, tokių kaip brakonieriavimas, ligos ir buveinių naikinimas, sumažėjo šio gyvūno populiacija.

Maža genetinė įvairovė ir giminingumas yra kitos priežastys, dėl kurių Javos raganosiui sunku išgyventi planetoje.

  1. Sumatros dramblys

Galbūt čia ir ten pastebėjote daug dramblių, tačiau Sumatrano dramblį sunku rasti. Jį galima pamatyti tik Borneo ir Sumatroje. Šios rūšies populiacija gerokai sumažėjo. 2012 metais ji buvo priskirta prie itin nykstančių dramblių rūšių.

Sumatrano dramblių skaičiaus mažėjimo priežastys – buveinių nykimas ir nuolatinis konfliktas su žmonėmis.

  1. Sundos tigaras

Sundos tigrai turi gražias storas juodas juosteles ant oranžinio kailio. Ši šio tigro rūšis buvo paskelbta nykstančia. Šiandien laukinėje gamtoje liko tik 400 Sundos tigrų.

Galite juos pastebėti Sumatrano salos miško dalyse. Šio tigro populiacijos sumažėjimo priežastis – miškų naikinimas ir brakonieriavimas. Nepaisant įvairių išsaugojimo pastangų, viskas nuėjo perniek.

Susisiekite, jei norite gauti daugiau naujienų ir informacijos.

Leave a Comment

Your email address will not be published.